Evleniyorsunuz ve Yeni Ev Kuracaksınız. Peki Nelere Dikkat Etmelisiniz ?


Hayat arkadaşınızla beraber çıkmış olduğunuz bu uzun yolculukta sıra geldi beraber yaşayacağınız evinizi seçip döşemeye. İşte size önerilerimiz.

Öncelikle oturacağınız evinizi belirlemelisiniz. Nerede ve nasıl bir evde oturacaksınız? Bu doğru ve uyumlu eşya seçimi için çok önemlidir. İlk önce eşyalarınızı seçip daha sonra bulduğunuz ev ile bu eşyaların uyuşmama riski çok fazladır. Bu yüzden önce oturacağınız evi görüp, evin ölçülerini belirleyip ona göre masa, sandalye, koltuk takımı gibi eşyalarınızı almalısınız.

Evinizi belirledikten sonra yapmanız gereken şey eşinizle birlikte bir tarz belirlemektir. Klasik bir tarz mı yoksa modern, minimal bir tarz mı? Klasik tarz düşünecekseniz daha eskitme ve deri tarzında mobilyalar kullanabilirsiniz. Ancak yeni evli çiftlere daha çok yakışacak tarzlar; modern ve minimal tarzda ev dekorasyonları olacaktır.

Bu aşamadan sonra tarzınıza uygun renk seçimine geçebilirsiniz. Ufak bir eviniz var ise ve modern bir tarz ile döşeyecekseniz açık renkleri kullanmanız evinizi daha ferah ve geniş gösterir. Ayrıca renkleri kullanırken duvar ve zeminin uyumlu olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra zıt renklerin uyumundan da yaralanabilirsiniz. Yaşam alanınız genişse ve açık renkli zemin kullanıyorsanız mobilyalarınızın koyu olması çok daha güzel olacaktır. Renk seçimi için daha önce yazmış olduğumuz “Dekorasyonda Renk Uyumunun Önemi” başlıklı bloğumuzdan faydalanabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra yeni evli çiftler için en önemli odalardan biri elbette yatak odasıdır. Yatak odanızda yeni bir dünya oluşturun. Yatak odası sadece uyuduğunuz ve özel zamanlar geçirdiğiniz yer değildir. İşin yorgunluğunu atmanız için, dinlenmeniz için ve kendinize zaman ayırmak için kullanmanız gereken odanızdır. Bu nedenle kendi tarzınızda , rahat ve huzurlu bir oda yaratmak önemlidir. Bunu rahat bir yatak, bir dinlenme koltuğu veya kendinize özel yarattığınız bir köşe ile sağlayabilirsiniz.

Sizlere yeni yuvanızda bir ömür boyu mutluluklar dileriz. ☺

DekorasyonMobilya

dekorasyonda renk uyumuklasik tarz mobilyalarminimal tarz mobilyalarmodern tarz mobilyalaryatak odası seçimizıt renklerin uyumu

Yorumlar kapalı.